איך לבחור נכון

איך לקבל החלטה
לכל אחד מאיתנו יש 2 אפשרויות שונות הקשורות למה שאנחנו הולכים לעשות עם חיינו. הבחירה הראשונה היא שאנחנו יכולים לעשות פחות מהיכולות שלנו. להרוויח פחות. להיות בעל פחות רכוש. לקרוא פחות ספרים. לנסות פחות וליצור משמעת עצמית פחותה יותר.

ישנן בחירות שמובילות לחיים ריקים. ההחלטות האלה, יובילו אותנו לחיים מלאים בחששות וחוסר אונים במקום לחיים שמלאים בתשוקה וציפייה לצמוח, לגדול, להתפתח ולהיות גרסה טובה יותר של עצמינו.

והבחירה השנייה? לעשות את הכל!
להפוך לכל מה שאנחנו יכולים להפוך. לקרוא כמה שיותר ספרים. להרוויח כמה שיותר. לתת ולשתף כל מה שאנחנו יכולים. לשאוף, ליצור ולהשיג כמה שרק נוכל. לכולנו יש את הבחירה. לעשות או לא לעשות. להיות או לא להיות. להיות הכל או כלום.

כמו העץ, זה יהיה מאתגר לכל אחד מאיתנו למתוח את עצמינו כלפי מעלה וכלפי חוץ עד שנממש את מלוא הפוטנציאל שלנו. למה לא לעשות כל מה שאנחנו יכולים, כל רגע שאנחנו יכולים, בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים, לאורך הזמן שאנחנו יכולים?

מטרת החיים האולטימטיבית שלנו צריכה להיות, אם כך, ליצור כמה שרק הכשרון, היכולות והרצון מאפשרים לנו. להסתפק בפחות ממה שיכולנו להשיג, הוא הדבר הכי מסוכן שאתם עלולים לאפשר לקרות. זהו הכשלון הגדול ביותר.

תוצאות הם המדד הטוב ביותר להתקדמות האנושית שלכם. לא שיחות. לא הסברים. לא הצדקות. תוצאות!
ואם התוצאות שהתקבלו הינן פחות ממה שהפוטנציאל שלנו מציע, אז אנחנו חייבים לשאוף להיות אדם מפותח יותר היום מאשר אתמול. התגמולים הטובים ביותר שמורים לאלה שנותנים ערך גבוה לעצמם ולעולם שסובב סביבם כתוצאה ממי ומה שהם הפכו להיות.
המפתח לעתיד טוב יותר

מכל הדברים שיכולים להשפיע על העתיד שלכם, אני מאמין שפיתוח אישית הוא המשפיע העליאי. אנחנו יכולים לדבר על כיצד לצמוח בתחום המכירות, רווחים, נכסים, נדל”ן, ועוד. אך, כל זה כנראה לא יקרה ללא צמיכה אישית.
זוהי הדלת שפותחת הכל. למען האמת, אני רוצה שתשננו את המשפט הבא: “המפתח העיקרי לעתיד טוב יותר הוא אתה.”

הביטוי כל כך חשוב שאני חייב לחזור עליו, “המפתח העיקרי לעתיד טוב יותר הוא אתה.” תשימו את זה במקום שתוכלו לראות כל יום, בשירותים, במטבח, במשרד, בכל מקום שתוכלו לראות את הביטוי לפחות פעם ביום. המפתח העיקרי לעתיד טוב יותר הוא אתה. נסו לזכור את זה כל יום שאתם חיים ולחשוב על זה. המפתח העיקרי הוא אתה.

עכשיו, נכון שישנם המון דברים שיעזרו לעתיד טוב יותר. אם אתם שייכים לחברה חזקה, דינמית ופרוגרסיבית, זה יעזור. אם לחברה ישנם מוצרים טובים, שירות איכותי שאתם יכולים להיות גאים בו, זה בהחלט יעזור.

אם ישנה מנהיגות זה יעזור. כל הדברים האלה יעזרו, וברור שאם לא תהיה פתאום סערה, זה יעזור. אם הרכב שלכם לא יתקע בדרך, זה יעזור. אם הילדים שלכם לא יחטפו וירוס, זה יעזור. אם השכנים יהיו נדיבים, זה יעזור. אם הקרובים לא יציקו לכם, זה יעזור.

אם לא קר מידי ולא חם מידי, כל הדברים האלה באמת יעזרו לעתיד טוב יותר. אם המחירים לא יעלו גבוה מידי והמיסים לא יהיו כבדים מידי, זה יעזור. אם המשק נשאר יציב, כמובן שזה יעזור. ואפשר עוד להמשיך עם הרשימה הזו, אך זכרו דבר אחד, הרשימה הזו ועוד המון דברים אחרים שניתן להוסיף אליה – משחקים תפקיד מאוד קטן בעתיד טוב יותר.

הרי מוזר מאוד, 2 אנשים שונים שעובדים באותה חברה יכולים להרוויח בונוס של 100$ בחודש, בעוד שהאדם השני יכול להרוויח בונוס של 1000$ בחודש. מה יכול לעשות את ההבדל? אם המוצרים היו דומים, האימון היה זהה, התרבות זהה, הכלים זהים.

היה לשניהם אותו מורה, אותה תוכנית פיצוי, שניהם הלכו לאותם פגישות, מה עושה את ההבדל בין האשר שמרוויח בונוס של 100$ לאדם שמרוויח בונוס של 1000$ בחודש? ההבדל הוא אישי, ההבדל הוא כלפי פנים, לא כלפי חוץ. זכרו זאת, ההבדל הוא בפנים.

ההבדל האמיתי נמצא אצלכם בפנים. בעצם, ההבדל הוא אתם. מישהו פעם אמר, “הקסם לא נמצא במוצרים. הקסם לא נמצא בתרבות. הקסם לא נמצא בסרט. אין פגישות קסם, אך הקסם שעושה דברים טובים יותר נמצא בכם, ופיתוח אישי עוזר לקסם הזה לעבוד בשבילכם.”

אני מזמין אתכם לתהליך אימון אישי  בו נחזק את ההרגלים החלשים ונשיג את מטרת האימון בתוך מספר מפגשים.