איך להצליח בחיים

האם הפעולות שלך מובילות אותך להצלחה או לכישלון?
חמשת המאפיינים הבאים של אנשים מוצלחים הולכים להביא לכם הצלחות פורצות דרך – במיוחד במיוחד החמישי!

בגלל שמעולם לא האמנתי בכישרונות שלי, במראה החיצוני או במזל שלי, ומכיוון שמעולם לא היו לי קשרים, למדתי מה אנשים מצליחים עשו וניסיתי לחכות אותם. לאחר מכן למדתי מה אנשים שלא הצליחו עשו, וניסיתי להימנע מכך.

בזמן שיש לא מעט הבדלים בין אלה המצליחים לאלה שפחות, שמתי לב להבדל אחד שהתבלט מאוד – אנשים מצליחים נוטים להיות מוכנים לעשות יותר. מה הם מוכנים לעשות יותר מאחרים? להלן חמש פעילויות עיקריות שהם מוכנים לעשות יותר מאחרים:
הם הולכים לעבודה במטרה לשגשג, לא סתם לעבוד

אלה המצליחים יותר הולכים לעבודה על מנת להשיג משהו. ובנוסף, להפוך לגרסה טובה יותר של עצמם. הם עובדים בשביל להפוך את החלומות שלהם למציאות, לא סתם לעשות את שמונה השעות שלהם. יש להם משהו שמדרבן אותם, אפילו משהו חמדני או אגואיסטי שדוחף אותם לעבוד ולהשיג. יש מיליוני אנשים שהולכים לעבוד כל יום, אבל מעטים במעמד או במטרה לשגשג ולפרוח.

אנשים לא מצליחים ניגשים לעבודתם בצורה יותר מגבילה. לעיתים קרובות הם מתייחסים לעבודה כדבר שלילי. לדוגמה, הם יגידו “המטחנה היומית” או “חיי כדבורה בכוורת”. הם בדרך כלל מתלוננים על העובדה, במקום לראות את מקום העבודה שלהם כאמצעי להשגת מטרה ויצירת חיי שפע. עבודה – התשוקה לזה, היצירה של זה, התרומה שלך ומה שלומדים מאחרים – היא מה שמוביל למטרות ההופכות לחלומות ההופכות למציאות.

כלל אצבע: אם אתם מתפללים שיגיע שישי, סביר להניח שלא עבדתם כל השבוע כדי להפוך לאדם מפותח יותר או שהעבודה לא באמת מרגשת/מספקת/מקדמת אתכם.
הם מתרגלים דרייב מטורף

לאנשים המצליחים ביותר יש כוח מניע, כוח הגורם להם לצאת ולהשיג את מה שהם רוצים, והם דוחפים ודוחפים עד שהעבודה הושלמה והמטרות הושגו, ואז הם עושים זאת שוב. הם יהיו מסוגלים להישאר מפוקסים על קבלת תוצאות. הם ימשיכו לעשות את העבודה הקשה הרבה אחרי ששאר האנשים יעשו רק את הדברים הנוחים.

אנשים לא מצליחים נוטים לבזבז הרבה זמן על רגשות ושיקולי דעת הגורמים להם לעצור ולהתפשר ורק אז להבין איך הרגשות האלה היו צריכים להיות מסופקים. מה שהם כנראה לא מבינים זה שהמנגנון של הכוח המניע הוא שריר שאפשר לפתח על ידי אימון אי-ההתאמה להגדרת החברה למושג “הצלחה”.
הם אף פעם לא מתרצים

בלי קשר לכמות התירוצים שהם ממצאים, אנשים מצליחים יודעים שזה לא ישנה את התוצאה הסופית. גם הצדקת אותם תירוצים לא יהפוך פרויקט או אדם למצליחים. כשדברים משתבשים, המצליחנים יראו זאת כהזדמנות, לא כמשימה בלתי אפשרית.

אנשים לא מצליחים מבזבזים המון אנרגיה וזמן בהמצאת תירוצים, הפלת האשמה על הכלכלה, הלקוח, המחירים או אפילו תחרות. אפילו אם ה”תירוצים” אמינים, הם לא ישפרו את התוצאה הסופית, אבל המצליחנים ידעו זאת מכבר. לא משנה עד כמה הוא מוצדק, לעולם אל תמציא תירוצים לא משנה מה התוצאה.
הם מתרכזים במטרות שלהם באופן יום-יומי

אנשים מצליחים תמיד מתמקדים בהצלחה. לדוגמה, הדבר הראשון שאני כל יום עושה בבוקר זה לרשום את המטרות שלי. מהניסיון שלי, אם אני מסוגל להתמקד במה שאני רוצה, אני אשיג את זה לא משנה כמה המטרה הזויה. עשו את המטרות והדברים שאתם רוצים כל כך מוחשים במוח שלכם, שהם יהפכו למציאותיים בעולם שלכם.

נראה שאנשים המצליחים פחות נוטים לתת לכל דבר להיסחף לסביבתם – הם לא שולטים במה שהם ממוקדים בו. לדוגמה, האמריקאי הממוצע צורך ארבע שעות של טלוויזיה ואינטרנט כל יום וכותב את המטרות שלו פעם בשנה. כל יום הוא הזדמנות להשיג ולהגיע למטרות שלנו, לא משנה כמה גדולות או קטנות הן.
הם מוכנים להיכשל – *אחד הדברים החשובים ביותר בחיים*

האמרה ישנה “אין סיכון, אין גמול” מתאימה בדיוק לאנשים מצליחים. אנשים אלה הולכים על כל הקופה עם כוונה כמעט שלמה להיכשל. כמובן, הם לא מעוניינים להכישל, אבל הם יודעים שאם הם לא יכינו את עצמם לכישלון, הם לעולם לא יצרו את האפשרות לנצח. בנקודה מסויימת בחיים תצטרכו ללכת על כל הקופה או שתצטרכו להמשיך לחיות עם חרטה שלא עשיתם זאת.

אנשים לא מצליחים הולכים על בטוח. הם לא אומרים את מה שעל ליבם או מציעים רעיונות כי הם פועלים מתוך מקום של פחד. הם פוחדים להיכשל בגלל שהם חוששים מידי ממה שיגידו עליהם אחרים, אז הם עושים את המינימום ומנסים להישאר מתחת לרדאר. לעולם אל תחששו מכישלון כי מאחורי כל טעות יש הזדמנות ללמוד.

אם תהיו מוכנים לעשות את חמשת הדברים האלו, תוכלו לראות איך דברים מתחילים להשתנות לטובה בעסק שלכם ובחיים הפרטיים. העובדה שאתם מוכנים לעשות מה שאחרים לא או אפילו נמנעים מלעשות, יתן לכם את הדחיפה שאתם צריכים כדי למצוא את ה”אני המצליח” שלכם.

אני תומר עוז מאמן להצלחה קואצ’יר כל הרעיון זה שינוי תפיסה ושינוי גישה, לכל אחד יש לפחות תחום אחד אותו היה רוצה לשפר, בתהליך של אימון אישי ניתן להסיר חסמים ולחזק הרגלים חלשים, אימון ממוקד מטרה הדרך לפריצת דרך.